English
English
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Bonarka
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Krokus
NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE ORAZ NAJLEPSZA OFERTA W MAŁOPOLSCE !!!

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – IncontiLase™

Nietrzymanie moczu może bardzo utrudniać życie, prowadząc do ograniczenia aktywności zawodowej, zaburzeń emocjonalnych, unikania kontaktów osobistych i narastania poczucia izolacji. Tym bardziej więc nie można tego problemu bagatelizować. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia aktywności fizycznej z powodu nieprzyjemnego zapachu związanego z wyciekającym moczem oraz występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza. Problem dotyczy w Polsce około 3 do 5 milionów pacjentek. W grupie kobiet po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, a po pięćdziesiątce – do prawie 60%.

Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu ?

Najczęstszym objawem jest niemożność utrzymania moczu podczas zwykłych czynności jak np. kichnięcie czy kaszel. Często problem pojawia się rano, kiedy wstając z łóżka mocz zaczyna uciekać, czasami niemożliwe jest zdążenie do toalety. Problem dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy.

Skąd wynika problem ?

Zazwyczaj jest to kwestia osłabienia mięśni dna miednicy ( mięśni Kegla ) oraz rozciągnięcia pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej.

Na czym polega metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu ?

To fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er:YAG Fotona, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Przebieg zabiegu :

Przednia ściana pochwy i wejście do pochwy zostaje poddana działaniu lasera Fotona Dualis SP Er:YAG co skutkuje dokładnie kontrolowanym, wyłącznie termalnym i nieablacyjnym wpływem na tkankę.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Leczenie IncontiLase™ obejmuje dwie fazy :

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki ( przedsionek, wejście i kanał pochwy ) zostaje dokładnie wymyta, po czym roztwór dezynfekujący zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej – głowicy Frakcyjnego lasera Er:YAG z okrężnym adapterem. Wziernik laserowy umożliwia dokładne naświetlanie przedniej ściany pochwy. Energia laserowa jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy, podczas kilku przejść i odkładana sukcesywnie wzdłuż kanału pochwy, bez nadkładania, poprzez proste progresywne wysuwanie rękojeści lasera z wziernika lasera. Energia laserowa jest aplikowana i powoduje wytworzenie termalnego wpływu na tkanki błony śluzowej i powięź łonowo-szyjkową ściany pochwy, co powoduje skurcz kolagenu w śluzówce pochwy.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Druga faza procedury IncontiLaseTM jest przeprowadzana w obszarze przedsionka i wejścia do pochwy przy użyciu głowicy emitującej wiązki lasera na wprost. Aby uzyskać właściwy wpływ ciepła na kolagen, w obszarze leczonej błony śluzowej należy dokładnie pokryć cały obszar energią lasera.

laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu

Ile zabiegów należy wykonać ?

W celu złagodzenia lub usunięcia lekkiego lub średnio nasilonego wysiłkowego nietrzymania moczu, zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Ile trwa zabieg ?

Średni czas trwania zabiegu to 30 minut.

Czy to bezpieczna metoda ?

W porównaniu do dotychczas stosowanych metod ( operacje wszywania taśm i siatek ), zabieg ma wiele zalet. Metoda jest bezbolesna i mało inwazyjna, nie wymaga znieczulenia ani hospitalizacji.

Zalecenia pozabiegowe :

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu.

Ile czeka się na efekt ?

Efekt narasta stopniowo. Trwa to około miesiąc.

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu oraz regularne ćwiczenie mięśni Kegla, może zaprocentować i po kolejny poród może okazać się mniej destrukcyjny.

W przypadku, gdy kobieta jest po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię zastępczą - odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

Przeciwwskazania :

  • Infekcje pochwy.
  • Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości. Po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.
Płatnoości na raty - Medi Raty

Ankieta

Zobacz wyniki

Co Cię skłoniło do wizyty w Klinice VESUNA?

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013