English
English
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Bonarka
Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej - Krokus
NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE ORAZ NAJLEPSZA OFERTA W MAŁOPOLSCE !!!

Laserowe obkurczanie pochwy

problem luźnej pochwy

Do niedawna problem luźnej pochwy mógł być rozwiązany tylko operacyjnie. Dziś można poprawić napięcie tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji.

Dolegliwość ta może być wynikiem porodu lub może się pojawić w okresie menopauzy, a więc może dosięgnąć kobiety w każdym wieku.

Zespół rozluźnienia pochwy ( VRS ) jest dość często spotykanym zjawiskiem opisywanym jako utrata optymalnej struktury pochwy i zazwyczaj związanym z porodem drogami natury oraz naturalnym procesem starzenia się. Wielokrotne ciąże i porody przyczyniają się do pogorszenia się VRS, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanikanie pochwy. Większość kobiet ( a także ich mężowie lub partnerzy ) opisują syndrom rozluźnienia mięsni dna miednicy jako ”luźną pochwę”, narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

obkurczanie-pochwy

Najnowsze osiągnięcie medycyny – laserowy zabieg obkurczania pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, zapobiegamy również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Laserowe obkurczanie pochwy to najnowsza metoda nie wymagająca operacji. Jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy ?

Do zabiegu wykorzystuje się laser Er:YAG Fotona Dualis SP, który oddziałuje na ścianki pochwy, to tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy.

Wskazania do zabiegu :

Luźność pochwy wywołana porodem naturalnym lub po okresie menopauzy. Brak satysfakcji ze współżycia, mniejsze doznania lub ich brak w trakcie stosunku

Jak działa zabieg i jaki jest efekt ?

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy ( jest ciaśniejsza ), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia.

Ściśle kontrolowana energia lasera VSP dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Podgrzanie kolagenu powoduje jego natychmiastowe skurczenie się, co z kolei sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji prowadzi do kurczenia i zmniejszania się naświetlanej tkanki. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy i pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen i wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

obkurczanie-pochwy

Ile zabiegów należy wykonać ?

Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby procedurę można powtórzyć po miesiącu.

Zalecenia pozabiegowe :

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu.

Ile czeka się na efekt ?

Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez min. dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.

obkurczanie-pochwyJak długo utrzymuje się efekt ?

Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.

W przypadku, gdy kobieta jest po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

Przeciwwskazania :

Głównym przeciwwskazaniem są infekcje w obrębie pochwy.
Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości. Po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.

Płatnoości na raty - Medi Raty

Ankieta

Zobacz wyniki

Co Cię skłoniło do wizyty w Klinice VESUNA?

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013